برهنه شدن گلشیفته فراهانی

چندی پیش کلیپی تبلیغاتی با نام افشاگری ساخته شد که یک فیلم کوتاه برای یک جشنواره است . نکته جالب در این فیلم برهنه شدن گلشیفته فراهانی است که همه را شگفت زده کرد و بعد از این عکس سکسی گلشیفته فراهانی در سایت مجله فیگارو پخش شد که بنا به دلایل نا معلوم بعد از ۲۴ ساعت حذف شد . اما در مورد این فیلم سایت بالاترین اینگونه نوشته :

**جایزه ی آکادمی سزار…جایزه ای که عده ای آن را سومین جایزه ی معتبر سینمایی هم میدانند امسال پروژه ای رو به جشنواره ی خودش اضافه کرده به نام کشف های سال۲۰۱۲ که در این پروژه با استعداد ترین جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله که در سال ۲۰۱۱ در فیلم های اروپایی بازی کردند رو انتخاب کرده و برای اونها جایزه ی مخصوصی رو نیز در نظر گرفته…پروژه ی کشف ۲۰۱۲ شامل ۳۲ بازیگر هست که شامل ۱۶ مرد و ۱۶ زن هست.. گالری عکسی توسط عکاس بسیار معروف ژان موندینو و یک قطعه فیلم ۹۰ ثانیه ای از تمامی این بازیگران با بدن نیمه عریان گرفته شده است که میتواند نمایانگر این باشد که هنر حد و مرزی ندارد **

اما نکته جالب این است که سازندگان این کلیپ در موردش اینگونه گفته اند :

**ین ویدئو حرکتی نمادین برای رفع و دفع تابوهای رایج است که درجوامع گوناگون وجود دارد وهدف آن نه برهنگی است و نه سکس …. بلکه افراد حاضر در ویدئو با حرکات و گفتار خود به نوعی خود را فراتر از تابوها نشان میدهند و منظور ومقصودشان این است که روح و جسم توأمان باید آزاد گردد . و تا فرد نسبت به جسم خود اختیار و تصاحبی نداشته باشد در روح خود هم امکان تصاحب نداشته و آزادی به معنی واقعی شکل نمیگیرد**

اما نکته جالب تر این است که با وجود تمام این عکس ها , کلیپ ها , اسناد و تمام چیزهای دیگری که بسیار واضح هستند و مهر تایید بر حقیقت این مسائل می گزارند اما پدر و مادر گلشیفته همچین عقیده ای ندارند و صحبت های جالبی با رسانه ها انجام داده اند. به گزارش اوج نیوز،پیش تر مادر گلشیفته هم نسبت به انتشار تصویری از دخترش در مجله فیگارو موضع گرفته و آن را حاصل فتوشاپ دانسته بود.بهزاد فراهانی در این باره گفت: نمی دانم کسانی که مدتی است در پی دامن زدن به این موضوع هستند اصلا از خود سئوال کرده اند که چرا دختر من باید دست به چنین کاری بزند؟ یک آدم مریض عکسی را در داخل اینترنت قرار داده است وجملاتی را به در زیر آن نوشته وفکر کرده است مردم هم به راحتی آن را پذیرفته اند. حقیقت این است که گلشیفته در هیچ شبکه اجتماعی عضویت ندارد ،پس نمی تواند چنین حرفهایی را زده باشد وی افزود: من پدر گلشیفته فراهانی اعلام می کنم این عکس هرگز متعلق به دختر من نیست و این عمل زشت یک فتوشاپ است.دخترم اهل این مسائل وبازی ها نیست .

ترجمه صحبت هایی که در این کلیپ وجود دارد :

**بدن و روح
مرا بنگرید؛ در این لحظه، برهنه؛ رها از بدن و روح؛ که تنها از من رنج می کشد؛ بدن و روحم را بر شما می گشایم؛ هنوز باکره؛ دست نخورده ام؛ آشفته می شوم؛ دی ان ای من برای همیشه حک شده است؛ به رقص می آیم؛او به خود من اعتبار می دهد؛ هنرم بازی کردن من خواهد بود؛ (گلشیفته: ) رویاهای نو من ماده خام ساختنشان خواهم بود؛ من احساسات لطیف را به لرزش در می آورم؛ مثل میوه هایی بر روی زبانم؛ من پوستم را به شما می دهم؛ در پوششی از بازی و ادراک؛ بکر
از اشک و لبخند؛ نفستان را بند می آورم؛ از فریاد از نور؛ از فراوانی، من خودم را مست می کنم؛ نا ممکن شما، غیر قابل اعتراف شما، اگر سردم شود، مضطرب باشم، ساعت های نا معلوم، من ناشنوا می مانم مقابل ساعت خلاء؛ من باور دارم.
من شیرجه می زنم، در این لحظه، برهنه، رها از بدن و روح؛ بدن و روحم را بر شما می گشایم
مرا بنگرید
مرا بنگرید
راه باز است**

تصویری تقریباً برهنه از بالاتنه گلشیفته فراهانی که مجله فیگارو منتشر کرد که این بازیگر با دست هایش تنها بخشی از بدنش را پوشانده بود:

از نظر من این عمل مخصوصا برای ما ایرانیان عملی زشت و بسیار قبیح است و حتی روشن فکر ترینها هم این را قبول ندارند حالا دلیل این حرکت گلشیفته فراهانی چی بود ما هم نمیدانیم . شاید بخاطر به دست آوردن شهرت باشد و شاید برای نشان دادن طرز فکر غرب گرایانه اش ولی در کل من هم مثل خیلی های دیگه هنگ کردم .


[ سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 19:21 ] [ yavar ]
[ ]